Transylvania Fair Chance 2021 – Competitors

Competitors TFCC 2021

Age category 10-11 years :

1.Bachi Mikeladze – Georgia

Batumi  Music  School “Revaz Lagidze”

Profesor Natalia  Oragvelidze

2. Bondilă Paul Marian – România

Colegiul Național “George Enescu”

Profesor Dima Mădălina

3. Fedchenko Anastasia – Russia

English-and-Music School, Moskova

Profesor Obabko Tatiana

4. Mitrofan Vlad – Austria

Primary school 

Profesor Susanna Spaemann 

Age category 12-13 years :

 1. Apătăchioae Maria –  România

Liceul de Artă ,,Ştefan Luchian”

Profesor Marina Mihalenco Prisăcaru

2. Aracil Almarcha Carlos –  Spain

Conservatorio Profesional de Música de Orihuela, Alicante

Profesor Juan Jose Teruel Vegara

 3. Chepkin Ivan – Russia

MSSMSH named after the Gnesins 

Profesor Anna Arzamanova

 4. Cioacă Chris – România

Colegiul Național “George Enescu”, București

Profesor Nicolae Dumitru 

 5. Havîrneanu Bianca Andreea – România

Liceul de Artă ,,Ştefan Luchian”

Profesor Marina Mihalenco Prisăcaru 

 6. Kopilova Liia –  Russia

Taneev Music School, Moscow

Profesor Ivetta Yudovich

 7. Mărgineanu Manuel Nicolás  – Spain

Musical Arts Madrid 

Profesor Leonel Morales Alonso

 8. Nugmankyzy Dariya – Kazakhstan

School for Gifted Children at the Kazakh National University of Arts

Profesor    Kaminskaya Olga Mikhailovna

 9. Tamovețchi Teea Maria – România

Colegiul National de Muzica “George Enescu”

Profesor Mădălina Dima

Age category 14-16 years :

 1. Aracil Almarcha Cristina – Spain

Conservatorio Profesional de Música de Orihuela, Alicante

Profesor Juan Jose Teruel Vegara

 2. Barabancea  Gloria-Mihaela – România

Colegiul Național “George Enescu”

Profesor Anta Agavriloae-Barbu

 3. Bastos Maria – Portugal

Conservatório de Música Calouste Gulbenkian de Braga

Profesor  Ana Paula Carreira

 4. Boancă Dan – România

Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj-Napoca

Profesor Erdos Paul

 5. Castro Soares Magalhães Lia  – Portugal

Conservatório de Música Calouste Gulbenkian de Braga

Profesor  Ana Paula Carreira

 6. Kakabadze Anri – Georgia

Batumi  Music School “Revaz Lagidze”

Profesor  Natalia  Oragvelidze

 7. Marițencu Alexandra  – România

Liceul de Arte “Ștefan Luchian” Botoșani 

Profesor  Marina Mihalenco – Prisăcaru

 8. Nagy Krisztina – Hungary

Liszt Ferenc Music Academy

Profesori Gabor Eckhardt and Imre Hargitai

 9. Santos Pinto Maria – Portugal

Academia de Música de Santa Maria da Feira

Olga Cecília Ramos / Pedro Emanuel Pereira

10. Timofte Talida – Elena – România

Liceul de Arte “Ștefan Luchian” Botoșani 

Profesor  Marina Mihalenco – Prisăcaru

11. Zumrud  Alizade – Azerbaijan

Music School No.12 “Tofik Guliyev”

Profesor   Elena Khalilulina

Age category 17-19 years :

  1. Apătăcheoae Ioana – România

Liceul de Artă ,,Ştefan Luchian”

Profesor Marina Mihalenco Prisăcaru

  2. Bauer Gergő – Hungary

Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium

Profesor Kőrösiné Belák Erzsébet  

  3. Bento Ana Beatriz – Portugal

Escola Superior de Música e Artes do Espetáculo

Profesor Constantin Sandu  

  4. Duarte Lima – Portugal

Conservatório Bomfim, Braga

Profesor Maria Hoffman

  5. Ifrim Sebastian Petronel – România

Colegiul Național de Artă „Octav Băncilă”

Prof. dr. Enoiu-Pânzariu Andrei

  6. Ilisz Dominik – România

Liceul de Arte Oradea and Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

Dr. Jambor Fekete Elisabeta and Dr. Duffek Mihály

  7. Mano Ricardo – Portugal

Superior School of Music & Performing Arts, Porto

Profesor Pedro Burmester

  8. McCargow Anna – Russia / UK

Moscow State Tchaikovsky Conservatory

Profesor Eliso Virsaladze

 9. Shubitidze Aleksandre – Georgia

Tbilisi State Conservatory

Profesor   Nino Chirakadze

10. Țaga-Radu Viviana-Maria – România

Colegiul Național de Artă “Octav Băncilă” Iași

Prof. Dr. Roxana Ota

Age category 20-22 years  

  1. Abdakhmed Orazbakov – Kazakhstan

University of Music Franz Liszt Weimar

Profesor  Istvan Lajko2. Buzdugan Ștefan

2. Buzdugan Ștefan – România

Academia Națională de Muzică “Gheorghe Dima”, Cluj

Profesor Daniel Goiți

3. Cojan Rebecca Antonia – România

Academia Națională de Muzică “Gheorghe Dima”, Cluj

Profesor Daniel Goiți

4. Drăgănescu Bogdan  – România

Academia de Muzică “Gheorghe Dima”, Cluj

Profesor Csiky Boldiszar

5. Ehsan Maream – Republica Moldova 

Universitatea de Arte “George Enescu”

Profesor Pocinoc Tatiana

6. Moroșanu Andreea – România

Universitatea de Arte “George Enescu” 

Prof. Univ. Doc. Pocinoc Tatiana

7. Nagy  Antoniu Tiberiu – România

Academia Națională de Muzică “Gheorghe Dima”, Cluj

Profesor Daniel Goiți

8. Svyatoslav Bayazitov – Russia

Moscow State Institute of Music “A.G. Schnittke”

Profesor Rustam Shaikhutdinov